Kulaté logo

Tango Jazz Band

Česky / English

Dixielandová kapela Tango Jazz Band vznikla v roce 1996 na soustředění Vysokoškolského uměleckého souboru Univerzity Karlovy. Veřejnosti jsme se poprvé představili na Benátské noci v Zadní Třebani. Původní název zněl pouze Tango Band a to z toho důvodu, že zkoušky kapely probíhaly v prostorách reklamní agentury Tango. Se stejnojmenným tancem tedy nemá náš název nic společného. I proto, aby bylo zcela jasné, jakému žánru se věnujeme, jsme se později přejmenovali na Tango Jazz Band. V našem podání můžete slyšet především dixielandové skladby aranžované ve stylu „chicagského dixielandu“.

V plném obsazení čítá naše kapela osm muzikantů – kytara, piáno, trubka, pozoun, klarinet, saxofon, basa a bicí, u mikrofonu se střídají Lucie Páchová, Michaela Páchová nebo Darja Kuncová. Měli jsme tu čest přivítat mezi námi několik hostů zvučných jazzových jmen v čele s Janem Jiruchou, Přemkem Tomšíčkem,Vráťou Plachetou a Janem Střížovským.

Opakovaně jsme vystupovali na zajímavých akcích jako např. Mníšecký festival vína, svinařské Řetězení, Pražský půlmaratón, Svatomartinské posvícení v Letech nebo na vernisážích výtvarníka Jana Bárty. Hudebně jsme doprovázeli společenské události humanitární organizace ADRA nebo agentury S.E.N. Team Spirit. Pravidelně spolupracujeme s Lesním divadlem v Řevnicích a Dětskou lidovou muzikou Notičky. Měli jsme také možnost představit se posluchačům Českého rozhlasu v pořadu Noční proud.

Jsme z Prahy, slyšet nás však můžete na samostatných koncertech, kulturních akcích i firemních večírcích po celé České republice a dokonce i v zahraničí.

Rádi si zahrajeme i u vás...

Alexandr Skutil
Trumpeta
Vítek Jirásek
Klarinet
Filip Herejk
Tenor saxofon
Pavel Šír
Pozoun
Matyáš Nádassy
Bicí
Jan Volín
Kytara
Jan Marxt
Kontrabas
Jan Jeřábek
Klavír

× Zavřít